FLIGHT FACTOR A350

ایرباس ای۳۵۰ (Airbus A350 XWB) یک هواپیمای مسافربری پهن‌پیکر و دو موتوره است که توسط شرکت ایرباس ساخته شده‌است کاربرد اصلی این هواپیما جا به جایی تعداد زیادی مسافر در مسافت‌های بسیار طولانی است.

هواپیمای ای۳۵۰ نخستین هواپیمای ایرباس است که در ساخت بدنهٔ آن به جای آلیاژهای آلومینیوم سبک رایج در صنعت هواپیمایی، از پلیمر تقویت شده با فیبر کربن استفاده شده‌است. این هواپیما برای رقابت با هواپیماهای بوئینگ ۷۷۷ و بوئینگ ۷۸۷ طراحی شده‌است و نخستین نمونه آن در سال ۲۰۱۳ میلادی به بازار آمد.

اولین نمونه ساخته شده این هواپیما در تاریخ ۱۴ ژوئن سال ۲۰۱۳ در فرودگاه تولوز-بلانیاک فرانسه به پرواز درآمد. طراحی و ساخت این هواپیما همزمان با ایرباس ای-۳۳۰ انجام شد. شرکت ایرباس مدعی است که مصرف سوخت این هواپیما و هزینه‌های عملیاتی آن به مراتب کمتر از بوئینگ ۷۸۷ خواهد بود. شرکت هواپیمایی قطر نخستین نمونه تجاری ایرباس آ-۳۵۰ را در سال ۲۰۱۳ دریافت کرد. مدل A350-1000 دارای ظرفیت ۳۵۰ نفر برای مسیرهای بیش از ۸۰۰۰ ناتیکال مایل (۱۴۸۱۶ کیلومتر) طراحی شده‌است. طول این مدل از دماغه تا دم ۷۴٫۳ متر می‌باشد که بیشترین در همه هواپیماهای ایرباس می‌باشد. در تاریخ ۵ فوریه ۲۰۱۴ شرکت هواپیمایی قطر ایرویز اولین هواپیمای A350 را در فرودگاه بین‌المللی حمد در دوحه تحویل گرفت تا اولین شرکت مالک و استفاده‌کننده این هواپیما باشد.

افزونه Flight factor A350 نامی اشنا برای دوست داران شبیه ساز پرواز است.این افزونه بسیار حرفه ای برای شبیه ساز ایکس پلین ساخته شده است و کامل ترین ارباس 350 موجود برای شبیه ساز پرواز میباشد که توسط خلبانان و مهندسین این هواپیما تایید شده است.

هم اکنون میتوانید این افزونه بسیار حرفه ای را برای شبیه ساز XPLANE 11 از فلای سیم مرجع شبیه ساز پرواز دریافت نمایید.


لینک دانلود : کلیک کنید

رمز فایل : flysim

ورژن : V1.6.16