FSLABS A321 IRANAIR LIVERY

هواپیمای ایرباس ۳۲۱ در ماه نوامبر سال ۱۹ ساخته شد و اولین پرواز خود را در سال ۱۹۹۳ انجام داد، پروازی که کاملا موفقیت آمیز بود و توانست این هواپیما و سازندگان آن را سربلند کند. این هواپیما نسبت به مدل های قبلی ایرباس 320 فمیلی اندازه ای بزرگ تر دارد و از نظر ظاهری هم باید به بدنه ی باریک آن اشاره کرد. هواپیمای کوتاه برد که اصلی ترین تفاوت آن با مدل های قبلی خانواده ی ایرباس، کشیده تر بودن کابین آن است. از دیگر تغییراتی که هواپیمای ایرباس ۳۲۱ نسبت به هواپیماهای قبلی ایرباس داشته است، تحمل بار بیشتر، موتور قوی تر و تایرهای بزرگ تر است. همه ی این ها کمک کرده تا سیستم ترمز هواپیما هم بهبود پیدا کند.هواپیمای ایرباس ۳۲۱ دارای ۲ مدل هواپیمای ایرباس A321-100 و A321-200 است. مدل اول مخزن سوخت اضافی ندراد و در نتیجه وزن کمتری دارد و در مجموع کوچک تر است در حالی که در مدل دوم به دلیل داشتن مخزن سوخت اضافی، هواپیما برد بیشتری دارد و بزرگ ترهم هست. در هواپیمای ایرباس ۳۲۱ دو نوع آرایش صندلی وجود دارد که آرایش اول به صورت فرست کلس ۱۶ صندلی و ۱۶۹ صندلی اکونومی است و نوع آرایش دوم هم به صورت ۱۹۹ صندلی در یک کلاس است.

در ایران نیز ایرلاین های زیادی دارای ایرباس 321 هستند اما سوگولی ایران ایر تازه نفس ترین ایرباس 321 ایران است. کمپانی ایرباس این هواپیما را به سفارش شرکت کلمبیایی Avianca و با شماره سریال 7418 شروع به ساخت کرد، اما با انصراف این شرکت، ایران‌ایر خواستار خرید آن شد. در تاریخ 2016/11/16 نخستین پرواز این هواپیما با رجیستر آزمایشی D-AVXF در تأسیسات ایرباس در هامبورگ آلمان به مدت حدود سه ساعت انجام شد و در 2016/12/14 به رنگ‌آمیزی ایران‌ایر درآمد.

در 2016/12/21 دومین تست‌فلایت خود را به مدت 81 دقیقه و در 2017/01/03 سومین تست‌فلایت خود را به مدت 95 دقیقه انجام داد.

در تاریخ 2017/01/11 ضمن انتقال به تولوز فرانسه، با رجیستر EP-IFA به ایران‌ایر تحویل داده شد. این هواپیما یک روز بعد، طی مراسمی در 23 دی 1395 وارد فرودگاه مهرآباد شد. این نخستین هواپیمایی است که ایران‌ایر پس از سال‌ها تحریم، به صورت نو خریداری کرده است. منبع : وبسایت طیاره

هم اکنون میتوانید لیوری این هواپیما را از فلای سیم مرجع شبیه ساز پرواز دریافت کنید.


لینک دانلود : کلیک کنید 

رمز فایل : flysim

طراح : شایان کلانتر