IMAM KHOMEINI INTERNATIONAL AIRPORT

اصلی‌ترین فرودگاه بین‌المللی کشور، فرودگاه امام خمینی است. فرودگاه بین‌المللی امام خمینی که در جنوب غرب پایتخت واقع شده، امکانات بسیار مناسبی برای استقبال و بدرقه مسافران ایرانی و خارجی دارد. ساخت و افتتاح فرودگاه امام خمینی کش‌وقوس‌های زیادی داشت. تصمیم ساخت فرودگام امام برای اولین بار در سال ۱۳۴۶ نهایی شد، اما از این زمان به بعد، سال‌ها طول کشید که کار ساخت و افتتاح فرودگاه به سرانجام برسد. درنهایت، فرودگاه بین‌المللی امام خمینی در اردیبهشت ۱۳۸۴ به بهره‌برداری رسید. ایده ساخت یک فرودگاه بین‌المللی، برای اولین بار در سال ۱۳۴۶ توسط ایکائو (سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشور) مطرح شد. هدف از این پیشنهاد، بهره‌مند شدن از توان ترانزیتی ایران، اروپا و آسیا بود. طرح ساخت این فرودگاه با نام فرودگاه بین‌المللی آریامهر در سال ۱۳۵۱ تصویب شد و طب برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، قرار بود تا سال ۱۳۶۲ تکمیل شود. با انقلاب اسلامی و آغاز جنگ، روند ساخت فردوگاه برای مدت‌زمان طولانی متوقف شد تا اینکه در سال ۱۳۷۴ پروژه ساخت آن با عنوان فرودگاه بین المللی امام خمینی مجدد ادامه پیدا کرد. فرودگاه امام خمینی یک فرودگاه بین‌المللی در سطح استانداردهای جهانی است که در سال ۱۳۸۴ افتتاح شد. بعد از بهره‌برداری، همه پروازهای بین‌المللی به فرودگاه امام خمینی منتقل شد که در حال حاضر دو پایانه فعال دارد.

با توجه به کمبود فرودگاه های ایرانی در زمینه شبیه ساز تیم فلای سیم با همکاری دولوپر های ایرانی تصمیم بر ساخت و ارائه سینری و افکد بروز گرفته است که در این راستا اقدام به بروزرسانی فرودگاه امام خمینی که از اصلی ترین فرودگاه های کشور است برای شبیه ساز پریپرد کرده ایم.


از جمله ویژگی های مهم این فرودگاه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

اضافه شدن ترمینال سلام + جت وی های متحرک GSX

حذف جت وی های ثابت ترمینال شماره 1 و اضافه شدن جت وی متحرک GSX

اضافه شدن تبلیغ گروه صنعتی آرتا به جت وی های ترمینال شماره 1

اضافه شدن SafeDock به استندهای مربوطه مطابق با مستندات AIS

اضافه شدن استندهای سری 400 که نسبتا جدید هستند

اضافه شدن چراغ به استندهای شمالی و روشن شدن محل کلیه استندها در شب

حذف Landclass تهران و کاهش محسوس حجم سینری

حذف تسکچر بتنی که باعث چشمک زدن باند به هنگام لندینگ میگردید

غیرفعالسازی کامل باند 29L/11R

بروزرسانی تنظیمات باند 29R/11L شامل سیستم روشنایی، ILS و PAPI مطابق با آخرین مستندات AIS

رفع بسیاری از ایرادات ریز و درشت پروژه ARMI

….


چند نکته از زبان سازنده:

 لطفا قبل از نصب، کلیه فایل های مربوط به فرودگاه امام خمینی خود را حذف نمایید.

 این فرودگاه با شبیه ساز Prepar3D v3.4 طراحی و تست گردیده است لذا قاعدتا با نسخه های 64 بیتی نیز سازگار خواهد بود. اما در خصوص شبیه ساز FSX نیاز به تست و بررسی خواهد داشت.


لینک دانلود : کلیک کنید

رمز فایل : flysim

سازندگان: پاکراد مصحفی ، امیرحسین محرمی فرد ، اشکان ناظم ، علی هروی

حمایت مالی از فلای سیم : کلیک کنید