INISIMULATIONS A300R(F)

ایرباس ای ۳۰۰ (Airbus A300) یک هواپیمای جت دو موتوره پهن پیکر با برد کوتاه تا متوسط می‌باشد که توسط ایرباس طراحی و ساخته شده‌است. این هواپیما به‌طور رسمی در سال ۱۹۶۹ معرفی شد و در اکتبر ۱۹۷۲ به پرواز درآمد. این هواپیما نخستین گونه از هواپیماهای جت تجاری دو موتوره پهن پیکر و همچنین نخستین هواپیمای ساخت کنسرسیوم اروپایی ایرباس است که اکنون گروه ایرباس نامیده می‌شود. به‌طور معمول ایرباس ای ۳۰۰ دارای ۲۶۶ صندلی در دو کلاس پروازی می‌باشد و بسته به مدل آن تا حداکثر ۷۵۴۰ کیلومتر برد دارد. طراحی این هواپیما در میانه دهه شصت میلادی به عنوان یک پروژه مشترک بین چند سازنده مختلف هواپیما در کشورهای انگلستان، آلمان غربی و فرانسه به اجرا درآمد. در سپتامبر ۱۹۶۷ کشورهای مشارکت‌کننده یک یادداشت تفاهم به منظور تولید این هواپیما امضا کردند. در آوریل ۱۹۶۹ انگلستان از این پروژه عقب‌نشینی کرد اما فرانسه، آلمان و اسپانیا توافقی را در می ۱۹۶۹ امضا کردند و صنایع ایرباس رسماً در دسامبر ۱۹۷۰ به منظور طراحی و تولید ای ۳۰۰ شکل گرفت. اولین پیش نمونه در اکتبر ۱۹۷۲ پرواز کرد. ایرفرانس اولین مشتری ایرباس ای ۳۰۰، این هواپیما را از مه سال ۱۹۷۴ وارد خدمت نمود. در ادامه پس از یک دوره کوتاه تقاضا، ای ۳۰۰ با فروش بسیاری مواجه و پس از آن به مدت سه دهه با روند مناسبی تولید شد. ای ۳۰۰ محبوب بسیاری از کاربران هواپیماهای باری نیز بود و گونه‌های متنوعی از آن با توانایی حمل بار ساخته شده‌است. تولید این هواپیما و گونه کوچکتر آن، ای ۳۱۰، در ژوئیه ۲۰۰۷ متوقف شد.

گروه INIBUILDS سری پسنجر و کارگوی این هواپیما را طراحی و برای شبیه ساز ایکس پلین ارائه کرده است که در حال حاضر فقط نسخه کارگو کرک شده.

هم اکنون می توانید این هواپیما را از فلای سیم مرجع شبیه ساز پرواز دریافت کنید.


لینک دانلود : کلیک کنید 

رمز فایل : flysim

بازنقش های ورژن 1 : کلیک کنید

توجه : نسخه کرک شده 1.13 میباشد و نسخه اخر یعنی نسخه 2 این هواپیما در دسترس نمیباشد همینطور توجه داشته باشید از اپدیت ایرک خودداری کنید تنها نسخه از ایرک که بر روی این نسخه کار میکند نسخه 2113 میباشد.

حمایت مالی از فلای سیم : کلیک کنید